top of page
audience-1677028_1920.jpg

// Konferencje The Hack Summit

Konferencja "The Hack Summit 2020": 5.12.2020, Online

THS2020

    Konferencja The Hack Summit to kontynuacja, pod nową marką, konferencji What The H@ck. Jest to jedna z czołowych i najbardziej praktycznych polskich konferencji poświęconych tematyce IT security.
     Podczas THS2020 Uczestnicy mogli uczestniczyć w 16 ścieżkach tematycznych, spotkać ponad 100 topowych prelegentów z Polski i zagranicy, odbyć 30 sesji Q&A z prelegentami, spotkać całe środowisko bezpieczeństwa  IT w jednym miejscu, skorzystać z targów pracy, produktów i usług IT Security. A wszystko to w nowej, wyjątkowej formule nagrań VoD,  LIVE streamingów i sesji Q&A.

  E-Detektywi uczestniczyli w pracach Rady Programowej, prezes Wojciech Pilszak brał udział w forum dyskusyjnym odbywającym się na żywo w głównym panelu konferencyjnym, a nasi pracownicy wygłosili trzy wykłady w ścieżce tematycznej.   

THS20-RadaProgramowa
THS20-PanelDyskusyjny
THS20-Wojciech-Pilszak
THS20-Maciej-Kołodziej
THS20-Ewelina-Wojciechowska
THS20_Wojciech Pilszak
THS20_Maciej Kołodziej
THS20_Ewelina Wojciechowska
THS2021

Konferencja "The Hack Summit 2021": 5.11.2021, Online

   Podczas The Hack Summit 2021 prezentowana była szeroka wiedza branżowa podzielona na 13 ścieżek tematycznych (120+ prelekcji): od ataku i obrony, poprzez bezpieczeństwo rozwoju oprogramowania, aż po prywatność, ryzyko i zapewnienie zgodności. Sesje Q&A i panele dyskusyjne z prelegentami w dniu konferencji transmitowane były na żywo. Dostępne było również IT Sec Expo z ofertami pracy oraz produktów i usług z obszaru IT security w Polsce.

     W trakcie THS 2021 e-Detektywi uczestniczyli w pracach Rady Programowej oraz odpowiadali za organizację ścieżki tematycznej: "OSINT & Forensics by e-Detektywi"

THS21-RadaProgramowa
THS21-Agenda
THS 2021 ścieżka vod e-Detektywi_edited.

Maciej Kołodziej, wykład: "Kiedy nie wiadomo kto nas inwigiluje, a stracić możemy wiele euro".

Wykonując analizy dotyczące incydentów cyberbezpieczeństwa w różnej skali podmiotach często wskazujemy na problemy natury organizacyjnej, zaniedbania o charakterze technicznym, beztroskę personelu administracyjnego oraz błędy osób odpowiadających za biznes, jak również brak czujności związanej z zagrożeniami jakie przynosi korzystanie ze świata nowych technologii. Zaniedbania prowadzą często do poważnych zakłóceń w ciągłości funkcjonowania systemów teleinformatycznych, ujawnienia istotnych informacji lub, pośrednio albo bezpośrednio, utraty środków finansowych. Organizacje bardzo często nie są w ogóle przygotowane do obsługi takich zdarzeń i popełniają wiele błędów, które najczęściej zwiększają skalę występujących problemów. Brak odpowiedniej ochrony, przede wszystkim technicznej, systemów i procesów oraz niewłaściwe reagowanie na pojawiające się zdarzenia, docierające sygnały o nieprawidłowościach lub informacje o nietypowym zachowaniu się osób albo systemów (często pozyskiwane z systemów monitoringu) może ułatwić ingerencję osób trzecich w istotne zasoby organizacji lub, co wydaje się o wiele groźniejsze, umożliwia długoterminową inwigilację, w wyniku czego następujący po niej atak bywa precyzyjny, trudny do wykrycia oraz bolesny w skutkach.

Zapraszamy do oglądnięcia zapisu wykładu Macieja Kołodzieja wygłoszonego w trakcie THS 2021.

Zapis video prelekcji MK@THS2021
THS2022

Konferencja "The Hack Summit 2022": 13-14.10.2022, Warszawa

     Konferencja The Hack Summit 2022 trwała dwa dni (we czwartek, 13 października spotkaliśmy się w sieci, natomiast piątek, 14 października, spędziliśmy w konferencyjnej atmosferze na żywo, w Centrum Konferencyjnym stadionu PGE Narodowy w Warszawie). Sale wypełnione były po brzegi, a prelekcje obejmowały chyba wszystkie dziedziny związane z cyberbezpieczeństwem i informatyką jako taką.

Także my, jako spółka e-Detektywi, mieliśmy swój mały udział w tym wielkim przedsięwzięciu. Odpowiadaliśmy za organizację jednej z 14 ścieżek tematycznych: "OSINT, Cybercrime, Forensics, Incident Response by e-Detektywi". Wyzwanie było duże, ale, dzięki super organizacji i pomocy całego zespołu fachowców i fascynatów cyberbezpieczeństwa, pod przewodnictwem Fundacja Academic Partners, z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, iż był to naprawdę ogromny i bardzo udany projekt.

Dzięki zaangażowaniu i włożonej pracy 15 prelegentów z naszej ścieżki - zarówno tym występującym na żywo jak i tym, którzy przygotowali materiały w ramach VOD - wystąpienia w ramach tej ścieżki byłym, zdaniem Uczestników, warte wysłuchania i obejrzenia.

THS22 - Rada Programowa
THS22-1
Slajd2.JPG
Slajd3.JPG
Slajd4.JPG
bottom of page