top of page
audience-1677028_1920.jpg

// Donnerstags mit IT-Forensik

Auflage I: 2016-2018

THS2020

    Konferencja The Hack Summit to kontynuacja, pod nową marką, konferencji What The H@ck. Jest to jedna z czołowych i najbardziej praktycznych polskich konferencji poświęconych tematyce IT security.
     Podczas THS2020 Uczestnicy mogli uczestniczyć w 16 ścieżkach tematycznych, spotkać ponad 100 topowych prelegentów z Polski i zagranicy, odbyć 30 sesji Q&A z prelegentami, spotkać całe środowisko bezpieczeństwa  IT w jednym miejscu, skorzystać z targów pracy, produktów i usług IT Security. A wszystko to w nowej, wyjątkowej formule nagrań VoD,  LIVE streamingów i sesji Q&A.

  E-Detektywi uczestniczyli w pracach Rady Programowej, prezes Wojciech Pilszak brał udział w forum dyskusyjnym odbywającym się na żywo w głównym panelu konferencyjnym, a nasi pracownicy wygłosili trzy wykłady w ścieżce tematycznej.   

THS20-RadaProgramowa
THS20-PanelDyskusyjny
THS20-Wojciech-Pilszak
THS20-Maciej-Kołodziej
THS20-Ewelina-Wojciechowska
THS20_Wojciech Pilszak
THS20_Maciej Kołodziej
THS20_Ewelina Wojciechowska
THS2021

Konferencja "The Hack Summit 2021": 5.11.2021, Online

   Podczas The Hack Summit 2021 prezentowana była szeroka wiedza branżowa podzielona na 13 ścieżek tematycznych (120+ prelekcji): od ataku i obrony, poprzez bezpieczeństwo rozwoju oprogramowania, aż po prywatność, ryzyko i zapewnienie zgodności. Sesje Q&A i panele dyskusyjne z prelegentami w dniu konferencji transmitowane były na żywo. Dostępne było również IT Sec Expo z ofertami pracy oraz produktów i usług z obszaru IT security w Polsce.

     W trakcie THS 2021 e-Detektywi uczestniczyli w pracach Rady Programowej oraz odpowiadali za organizację ścieżki tematycznej: "OSINT & Forensics by e-Detektywi"

THS21-RadaProgramowa
THS21-Agenda
THS 2021 ścieżka vod e-Detektywi_edited.

Maciej Kołodziej, wykład: "Kiedy nie wiadomo kto nas inwigiluje, a stracić możemy wiele euro".

Wykonując analizy dotyczące incydentów cyberbezpieczeństwa w różnej skali podmiotach często wskazujemy na problemy natury organizacyjnej, zaniedbania o charakterze technicznym, beztroskę personelu administracyjnego oraz błędy osób odpowiadających za biznes, jak również brak czujności związanej z zagrożeniami jakie przynosi korzystanie ze świata nowych technologii. Zaniedbania prowadzą często do poważnych zakłóceń w ciągłości funkcjonowania systemów teleinformatycznych, ujawnienia istotnych informacji lub, pośrednio albo bezpośrednio, utraty środków finansowych. Organizacje bardzo często nie są w ogóle przygotowane do obsługi takich zdarzeń i popełniają wiele błędów, które najczęściej zwiększają skalę występujących problemów. Brak odpowiedniej ochrony, przede wszystkim technicznej, systemów i procesów oraz niewłaściwe reagowanie na pojawiające się zdarzenia, docierające sygnały o nieprawidłowościach lub informacje o nietypowym zachowaniu się osób albo systemów (często pozyskiwane z systemów monitoringu) może ułatwić ingerencję osób trzecich w istotne zasoby organizacji lub, co wydaje się o wiele groźniejsze, umożliwia długoterminową inwigilację, w wyniku czego następujący po niej atak bywa precyzyjny, trudny do wykrycia oraz bolesny w skutkach.

Zapraszamy do oglądnięcia zapisu wykładu Macieja Kołodzieja wygłoszonego w trakcie THS 2021.

Zapis video prelekcji MK@THS2021
THS2022

Auflage II: 2020

Die zweite Auflage des Projekts wurden in 2020 durchgeführt und am 16. Januar mit einem Vortrag eingeweiht.

 

Wir haben die ersten beiden Treffen im Rahmen der mit dem Verein für Verbrechensverhütung (Insp. Marek Woźniczka) unterzeichneten Vereinbarung über die Durchführung, gegenseitige Unterstützung und Umsetzung von Projekten zur Cybersicherheit durchgeführt. Dank des Entgegenkommens des Polizeipräsidenten der Woiwodschaft Krakau konnten wir unsere Vorträge durchführen.


Aufgrund der epidemiologischen Situation bei COVID-19 haben wir beschlossen, die Sitzungen in Form von Webinaren fortzusetzen.


Wir haben diese Ausgabe des Projekts im Dezember 2020 abgeschlossen.

THS22 - Rada Programowa
THS22-1
Slajd2.JPG
Slajd3.JPG
Slajd4.JPG
bottom of page